Zakończono prace remontowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej

2023-04-12 14:13
Zakończono prace remontowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej

Powiat Brzeski  przeznaczył blisko 70 tysięcy złotych na prace remontowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Złotej. Zakres prac obejmował m.in. renowację parkietu oraz wymianę drzwi w sali gimnastycznej, malowanie ścian w klasach, na korytarzu i klatce schodowej, podział dużych klas lekcyjnych na mniejsze oraz dostosowanie ich do potrzeb podopiecznych z niepełnosprawnościami sprzężonymi i  autyzmem. Podział sal był konieczny i wynika z przepisów prawa, które zapewnia dzieciom niepełnosprawnym pracę w małych grupach liczących ok. 4 -5 osób.

Ponadto Ośrodek realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Grant nr 1 - Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych. W ramach tego zadania za łączną kwotę 25 tysięcy złotych zakupiono sprzęt komputerowy dla psychologa, pedagoga, logopedy, biblioteki, nauczycieli oraz wychowawców grup wychowawczych.

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy  realizuje zadania związane z nauką, opieką i terapią dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i ze sprzężeniami, program rządowy „Za życiem” oraz „Rehabilitacja 25 plus. Przeprowadzone prace remontowe  znacznie poprawią warunki pracy, nauki i rehabilitacji podopiecznych Ośrodka, a zakupiony sprzęt komputerowy  poprawi jakość prowadzenia zajęć edukacyjnych, zajęć specjalistycznych oraz umożliwi udzielanie wsparcia psychologiczno – pedagogicznego uczniom.