Uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi

2023-03-30 14:34
Uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi

Dziś w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi, którym w tym roku Powiat Brzeski przyznał dotacje na realizację zadań publicznych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tych organizacji, które jako pierwsze rozpoczynają realizację zadań. Z ramienia Powiatu podpisy na umowach złożył starosta brzeski Andrzej Potępa oraz skarbnik Powiatu Lucyna Haus.

Starosta Andrzej Potępa przywitał zebranych oraz podsumował tegoroczny konkurs, w ramach którego wpłynęło aż 82 oferty ( 1 nie zakwalifikowała się do przyznania dotacji) w czterech zakresach tematycznych:

1. ochrona i promocja zdrowia,
  2. kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
  3. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej,
  4. ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.

Starosta Brzeski podkreślił także bardzo dużą kreatywność i aktywność społeczną mieszkańców naszego Powiatu. Złożone projekty były nie tylko doskonale opracowane, ale także bardzo wartościowe i oryginalne. Tegoroczna kwota przeznaczona na dotacje wyniosła 200 000,00 zł.

Najwięcej pieniędzy Komisja przyznała na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W ramach tej dziedziny wpłynęło 28 wniosków. Na organizację imprez, zawodów, turniejów, prowadzenie zajęć sportowych, propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej oraz aktywizowanie osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu przyznano w sumie 82 tys. złotych. Dokładnie 30 tys. złotych przeznaczono na 14 zadań dotyczących ochrony i promocji zdrowia. Dofinansowanie na kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego wyniosło 78 tys. złotych. W ramach tej dziedziny złożono 31 ofert. Natomiast pula środków w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego wyniosła dokładnie 10 tys. złotych. Tę kwotę podzielono pomiędzy ośmiu wnioskodawców.