JUBILEUSZ 50 LECIA ISTNIENIA SOSW W ZŁOTEJ

2013-10-30 08:58
JUBILEUSZ 50 LECIA ISTNIENIA SOSW W ZŁOTEJ

Obecnie Ośrodek mieści się  w dużym, przestronnym budynku. Jego atutem są nowoczesne, bogato wyposażone pracownie, sale edukacyjno – rehabilitacyjne oraz gabinety specjalistów. Szkoła posiada internat, stołówkę, dobrze wyposażone sale sypialne oraz tzw. „pokoje cichej nauki”. Dysponuje dobrą bazą sportową. Placówka posiada również podjazdy dla wózków oraz windę. Chlubą Ośrodka pozostaje nowa, profesjonalnie urządzona Sala Doświadczania Świata. SOSW w Złotej posiada własny środek transportu. Dzięki temu dzieci często wyjeżdżają na wycieczki turystyczno - krajoznawcze, zawody sportowe itp.

Uroczystości jubileuszowe w SOSW w Złotej rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez dyrekcję i reprezentację uczniów na grobie założyciela i pierwszego dyrektora placówki – Mariana Mazgaja. Później w Kościele parafialnym w Złotej odbyła się msza św.
Najważniejszą część uroczystości jubileuszowych rozpoczęło przemówienie dyrektora SOSW Bożeny Barwiołek, która podkreśliła, że Jubileusz szkoły jest okazją „do refleksji i kreślenia planów na przyszłość” oraz do wspomnień „ludzi, których zaangażowanie i codzienny trud złożyły się na dzisiejszy klimat i atmosferę placówki”. Dyrektor placówki powitała też licznie przybyłych do Ośrodka gości m.in.: wicestarostę brzeskiego Ryszarda Ożóga, dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku –  Janinę Motak, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Tarnowie – Stanisława Srebro.

Później nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie dołączyli do społeczności szkolnej złockiego Ośrodka. Następnie dyrektor wręczyła - szczególnie zasłużonym nauczycielom, wychowawcom i pracownikom - nagrody dyrektora szkoły.

Podczas uroczystości zaproszeni goście na ręce dyrektor Ośrodka przekazywali gratulacje oraz życzenia.  Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu Starostwo Powiatowe w Brzesku przekazało Ośrodkowi  - tablicę interaktywną.

Na część artystyczną Jubileuszu złożyły się: prezentacja multimedialna (będąca swoistego rodzaju sentymentalną wędrówką po historii SOSW w Złotej); przedstawienie pt. „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia” oraz „Stefek Burczymucha”; występ Patrycji Wójcik, pokaz tańca nowoczesnego, przedstawienie pt. „Wspomnienia z sentymentem”, tańce ludowe. Kulminacyjnym punktem programu okazał się wjazd na scenę okazałego, jubileuszowego tortu.
Jubileusz 50 lecia okazał się wspaniałym momentem do podsumowań, refleksji, wniosków. Wywołał czar wspomnień i łzy wzruszenia na niejednej twarzy...