Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

 

II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pn. „160 rocznica Powstania Styczniowego”

2023-01-24 08:26
II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pn. „160 rocznica Powstania Styczniowego”

Wczoraj w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pn. „160 rocznica Powstania Styczniowego” pod patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 12 uczniów z czterech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Byli to przedstawiciele LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, Zespołu Szkół w Czchowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat Powstania Styczniowego, które było największym w XIX w. polskim zrywem narodowym. Bardzo cieszy fakt, że młodzi ludzie interesują się historią i biorą udział w wydarzeniach organizowanych w patriotycznym duchu na cześć Niepodległej Polski.

Pierwsze miejsce zajął uczeń Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku Patryk Turski, II miejsce Mirosław Gumularz z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, a III miejsce Julia Wiśniowska z LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji.

 

Zobacz galerię