Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

 

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Czchowie

2023-01-19 15:00
Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Czchowie

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy „Pojedynek” w Zespole Szkół w Czchowie. Powiat Brzeski uzyskał na ten cel dofinansowanie w ramach konkursu ofert pn. „Strzelnica w powiecie 2022” ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej. Nowa wirtualna strzelnica wraz z wyposażeniem umożliwia prowadzenie zorganizowanych szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, które mają służyć rozwijaniu postaw proobronnych u młodych ludzi.

Koszt zadania to 225 000 złotych. Na ten cel przeznaczono odpowiednie pomieszczenie w budynku Zespołu Szkół w Czchowie. Koszt remontu wyniósł prawie 70 tys. złotych.  Ponadto w ramach tego zadania dokonano zakupu multimedialnego systemu szkolno – treningowego wirtualna strzelnica za kwotę 155.000,00 zł.

Wirtualna strzelnica będzie bezpłatnie udostępniania przez okres 10 lat na potrzeby uczniów Zespołu Szkół w Czchowie jak również uczniów szkół, które prowadzą działalność dydaktyczną w dziedzinie obronności państwa oraz organizacjom pozarządowym działającym na rzecz obronności państwa. Poszerzenie działalności Zespołu Szkół w Czchowie daje w perspektywie szansę na utworzenie w tamtejszym Liceum oddziału przygotowania wojskowego.

Zobacz galerię