Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska

2023-01-17 08:01
Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska

Na terenie Jadownik realizowany jest projekt „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” z dotacji programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Jest on skierowany do osób w wieku 60+ chcących zwiększyć swoją aktywność obywatelską, pogłębić wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz namacalnie przyczynić się do zmian na lepsze w swoim najbliższym otoczeniu. Projekt jest realizowany przez Fundacje Dzieła Kolpinga w Polsce wraz z Rodziną Kolpinga z Jadownik. Fundacja Dzieła Kolpinga kolejny raz chce zwrócić uwagę na istotę działań lokalnych, które mogą przyczynić się do zmian na poziomie światowym.

Od września 2022r. seniorki i seniorzy z Jadownik biorą udział w szeregu działań aktywizujących i edukacyjnych z zakresu ekologii i ochrony przyrody takich jak: seminaria edukacyjne, warsztaty terenowe oraz warsztaty planistyczne. W przyszłym roku uczestnicy zajęć zrealizują inicjatywę lokalną oraz Eko-Piknik dla okolicznych mieszkańców. Dzięki uczestnikom powstanie również program działań mający na celu ochronę lokalnego ekosystemu. Program ten będzie mógł być wykorzystywany również przez inne kluby i stowarzyszenia. Pamiętajmy, że razem możemy wiele zdziałać.

Więcej informacji:

www.fundacja.kolping.pl