Nowoczesne laboratorium w LO w Brzesku

2023-01-12 10:33
Nowoczesne laboratorium w LO w Brzesku

Starosta Brzeski Andrzej Potępa uroczyście otworzył nowoczesne laboratorium chemiczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Całkowity koszt pracowni wyniósł ok. 240.000 zł.

Liceum jako szkoła modelowa, uczestnicząca w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej, w ramach opracowanego planu transformacji buduje pozytywne relacje, zmienia przestrzenie szkolne, ale przede wszystkim próbuje stworzyć optymalne warunki pracy i nauki pozwalające na przygotowanie uczniów do dalszego etapu kształcenia i wytyczania indywidualnej ścieżki kariery uczniów.

„Szkoły są dla nas najważniejsze. Dobra szkoła powinna mieć dobre warunki do pracy, świetni nauczyciele muszą mieć narzędzia do tego, żeby uczniowie wychodzili stąd z takim bagażem wiedzy, który pozwoli im wybrać dobre uczelnie. Nie tylko w tym Liceum, ale też w pozostałych szkołach prowadzonych przez Powiat Brzeski powstają bardzo nowoczesne, specjalistyczne laboratoria oraz sale dydaktyczne” – Andrzej Potępa Starosta Brzeski.

W laboratorium chemicznym będą także prowadzone przez doradców metodycznych ćwiczenia laboratoryjne w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli.