Nie dajmy się oszukać!

2013-10-25 08:59
Nie dajmy się oszukać!

Policjanci apelują, aby zachować daleko posuniętą ostrożność, zanim do swojego domu wpuścimy osoby nieznajome. Postarajmy się w obecności nieznajomych nie pokazywać miejsc, gdzie przetrzymujemy gotówkę. Pamiętajmy o zabezpieczeniu naszych domostw i zamknijmy drzwi, nawet wtedy, gdy na chwilę wychodzimy z domu. Nierzadko zdarza się, że klucze pozostawiamy pod wycieraczką czy doniczką, to tylko ułatwia przestępcom dostęp do naszych mieszkań i domów. Takie działania zapobiegawcze mogą nas ustrzec przed utratą dorobku życia. Uczulmy naszych bliskich, a w szczególności osoby starsze i samotnie zamieszkujące, aby byli ostrożni w kontaktach z obcymi. Jeśli mamy wątpliwości co do uczciwości „odwiedzających” skontaktujmy się z policją.