Wspólnie o odkrywaniu i rozwijaniu talentów

2013-10-21 13:24
Wspólnie o odkrywaniu i rozwijaniu talentów

Głównym celem spotkania organizowanego w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery było przekazanie uczestnikom informacji i doświadczeń pomocnych w przygotowaniu młodzieży do dokonywania przemyślanych wyborów edukacyjno - zawodowych oraz wiedzy istotnej dla każdego, kto chce skutecznie funkcjonować na stale zmieniającym się rynku pracy.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy, doradcy zawodowi, pedagodzy,  nauczyciele i wychowawcy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego.

Spotkanie poprowadził Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy
w Tarnowie - Adam Potempa.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Brzeski - Andrzej Potępa.

Liczne grono uczestników zapoznane zostało z tematyką dotyczącą rynku pracy, planowania ścieżki rozwoju zawodowego, możliwości wspierania uczniów w dokonywaniu wyboru zawodu oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu.

W trakcie konferencji przedstawiciele Centrum Aktywizacji Zawodowej działającego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku zaprezentowali dane dotyczące kwalifikacji i kompetencji ważnych na lokalnym rynku pracy.