BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE W SPZOZ W BRZESKU!!!

2022-11-15 08:22
BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE W SPZOZ W BRZESKU!!!

Szpital w Brzesku zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do poszczególnych grup społecznych - osób po 40 roku życia oraz kobiet w określonym przedziale wiekowym.

Bezpłatne badania profilaktyczne po 40 roku życia

Szpital w Brzesku realizuje program PROFILAKTYKA 40 PLUS.

Masz 40 lat lub więcej?

Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych. Pakiet ten obejmuje szereg badań diagnostycznych dedykowanych mężczyznom i kobietom oraz pakiet wspólny.

Badania możesz wykonać w SPZOZ w Brzesku. Wystarczy zgłosić się do Gabinetu Zabiegowego POZ (pierwsze piętro, pokój nr 185) od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:00 – 10:00 z dowodem osobistym.

Na badania nie potrzeba skierowania od lekarza, a jedynym warunkiem jest ukończenie czterdziestego roku życia.

Przed przyjściem do szpitala sami wystawiamy sobie e-skierowanie, wypełniając ankietę na koncie IKP.

Natomiast jeśli nie masz dostępu do swojego Indywidualnego Konta Pacjenta, możesz się zakwalifikować przy wykorzystaniu infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod numerem telefonu 22 735 39 53.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Gabinetem Zabiegowym, tel. 14 33 21 343.

Program profilaktyki raka szyjki macicy

Jesteś kobietą w wieku między 25 a 59 lat?

Skorzystaj z programu i zapisz się na bezpłatną cytologię.

Nie potrzebujesz skierowania!

Badanie w ramach programu możesz wykonać raz na 3 lata.

Nie czekaj – Zapisz się na badanie!

Regularne badania cytologiczne pozwalają wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym – uleczalnym – stadium choroby. Badania dowodzą, że 1,5- 2% rozmazów cytologicznych jest nieprawidłowych i wymaga dalszej diagnostyki.

Co to jest cytologia?

Jest to pobranie komórek nabłonka szyjki macicy do oceny pod mikroskopem. Wymazy cytologiczne są bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Badanie to pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, gdy nie występują żadne objawy. Do pobrania rozmazu cytologicznego wykonywanego przez lekarza ginekologa lub położną wykorzystuje się sprzęt jednorazowego użytku, tj. wziernik ginekologiczny i szczoteczkę cytologiczną.

Jak się przygotować do badania cytologicznego?

na badanie nie należy zgłaszać się w czasie krwawienia miesiączkowego,

na pobranie cytologii najlepiej zgłosić się nie wcześniej niż 4 dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączki,

co najmniej 4 dni przed pobraniem wymazu cytologicznego nie należy stosować żadnych leków dopochwowych.

W SPZOZ w Brzesku cytologię w ramach programu możesz wykonać:

w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku (wejście główne SP ZOZ, IV piętro) po wcześniejszej rejestracji: tel. 14 66-21-452 w godzinach pracy poradni.

w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Woli Dębińska (I piętro, w budynku Ośrodka Zdrowia w Wolni Dębińskiej 172)
po wcześniejszej rejestracji: tel. 14 66-58-564 w godzinach pracy poradni.

Program profilaktyki raka piersi

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet.  Najczęściej  na  raka  piersi  chorują  kobiety  po  50  roku  życia.  Istnieje  wiele  czynników,  które  mogą  przyczyniać  się do wzrostu ryzyka zachorowania, na przykład:

nadwaga i otyłość, częste picie alkoholu, mała aktywność fizyczna, częste spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, czynniki hormonalne, rodzinne obciążenie mutacjami genetycznymi  zwiększającymi  prawdopodobieństwo zachorowania (rak piersi w najbliższej rodzinie)

Dlatego zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię piersi.

NIE CZEKAJ. ZBADAJ SIĘ!

Czym jest mammografia?

Mammografia jest badaniem bezpiecznym, wykonywanym co 2 lata u kobiet w wielu 50-69 lat, które za pomocą promieni  rentgenowskich  pozwala  wykryć  raka  piersi  w  jego  wczesnym  stadium  rozwoju.  W  czasie  badania  wykonuje się  dwa zdjęcia każdej piersi. Wykonanie mammografii trwa kilka minut.

Gdzie wykonać mammografię?

Mammografię w ramach programu można wykonać w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (wejście główne SP ZOZ, II piętro)

Skorzystaj z darmowych badań profilaktycznych - zrób to dla siebie, dla najbliższych, dla zdrowia!!!

Źródło: SPZOZ w Brzesku