2022-11-10 08:05

Dnia 9 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt. „Funkcjonowania Powiatu Brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych”.  Posiedzeniu przewodniczył Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące koordynacji działań Gmin, Służb, Inspekcji i Straży na wypadek wystąpienia na terenie  Powiatu Brzeskiego ekstremalnych warunków zimowych, w tym m.in. zagadnienia związane z zimowym utrzymaniem dróg krajowych, wojewódzkich oraz gminnych.

Ponadto przedstawiono informacje związane z funkcjonowaniem pomocy medycznej i społecznej, infrastruktury technicznej, komunikacji zbiorowej i transportu, placówek oświatowych, dowozem dzieci do szkół oraz zapewnieniem warunków przeżycia zwierząt.

W ostatnim punkcie posiedzenia poruszano kwestie dotyczące przygotowania służb energetycznych, porządkowych i ratowniczych do okresu zimowego, a także funkcjonowania służb porządkowych i ratowniczych.