Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

Festiwal Robotyki i Programowania na Zielonce

2022-11-10 07:45
Festiwal Robotyki i Programowania na Zielonce

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku wspólnie z lokalnymi zakładami pracy, partnerami w kształceniu zawodowym organizuje Festiwal Robotyki i Programowania, który odbędzie się 18 i 19 listopada br.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, pod patronatem honorowym Marty Malec-Lech Członka Zarządu Województwa Małopolskiego i Andrzeja Potępy Starosty Powiatu Brzeskiego.

Pierwszego dnia uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz ósmoklasiści dowiedzą się, że robota można czegoś nauczyć, a linię produkcyjną i drona zaprogramować. Poznają także tajniki działania pomp ciepła oraz przekonają się, że samochód to jeden wielki komputer. Przyszłym absolwentom szkoły podstawowej zostaną również zaprezentowane kierunki kształcenia dostępne w ZSTiB w Brzesku. Z kolei ich starsi koledzy zapoznają się z ofertami pracy, które zaprezentują obecni na Festiwalu pracodawcy. Oczywiście nie zabraknie także przedstawicieli wyższych uczelni.

Pozostałych chętnych zainteresowanych zgłębianiem tajników robotyki i programowania zapraszamy na drugi dzień Festiwalu.

18-19 listopada 2022 r., godz. 9-13

Ul. Piastowska 2, Hala Sportowa ZSTiB

Autor: Jerzy Soska