Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

 

Stypendia dla najzdolniejszych

2022-10-28 09:53
Stypendia dla najzdolniejszych

W dniu 27 października 2022 roku na posiedzeniu XXXIV Sesji Rady Powiatu Brzeskiego dokonano uroczystego wręczenia  okolicznościowych dyplomów uczniom szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.

Stypendium współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z projektu „Fachowcy w swojej branży”. Wsparcie przyznawane jest na dany rok szkolny i wynosi 5 tyś. złotych z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

W bieżącym roku szkolnym stypendium otrzymało 18 uczniów.

Stypendystami z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku zostali: Krzysztof Waśko, Oskar Żołna, Dariusz Brzęk, Patryk Ząbkowski, Michał Kopacz; z Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku: Krystian Kubik, Michał Sowa, Norbert Wójcik, Emilia Kaczmarczyk, Patryk Turski, Kacper Tyrkiel, Nikola Rojek, Patrycja Wąs, Katarzyna Chudyba, Karol Zgraja oraz z Zespołu Szkół w Czchowie: Dominika Żak, Jakub Musiał, Gabriela Kornaś. Od początku realizacji projektu stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych przyznano 54 uczniom na łączną kwotę 270 tyś. złotych.