Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji Konkursowej

2022-10-28 12:04
Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji Konkursowej

1. Starosta Brzeski zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego,
    o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
    i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 1327 z późn. zm.) do zgłaszania swoich reprezentantów do udziału w pracach Komisji Konkursowej, która zostanie powołana w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert jednocześnie na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktów przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na obszarze Powiatu Brzeskiego w 2023 roku.
  2. Reprezentantami organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego, o których mowa w pkt 1, mogą być osoby, które:
  • uzyskały rekomendację przynajmniej jednej organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego do jej reprezentowania w pracach Komisji Konkursowej,
  • nie pozostają wobec oferentów biorących udział w konkursie w takim stosunku prawnym
    lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności (członkowie Komisji Konkursowej podlegają wyłączeniu z prac Komisji Konkursowej na podstawie art. 24 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2000).

W skład Komisji Konkursowej nie mogą wchodzić reprezentanci organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego, biorących udział w konkursie.

1. Spośród złożonych zgłoszeń Zarząd Powiatu Brzeskiego, wyłoni dwóch kandydatów na członków Komisji Konkursowej uwzględniając w szczególności posiadane przez kandydata kwalifikacje i umiejętności przydatne podczas prac Komisji Konkursowej.

Udział w pracach Komisji jest nieodpłatny i za udział w jej posiedzeniach członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży. Posiedzenia Komisji odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego
w Brzesku.

1. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia. Formularz winien być podpisany przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego oraz przez zgłaszanego kandydata. Wypełniony formularz należy przesłać na adres Starostwo Powiatowe w Brzesku ul. Głowackiego 51 32-800 Brzesko lub złożyć w sekretariacie Starostwa pok. nr 213 w terminie do dnia 14 listopada 2022 r. do godziny 15:30 (decyduje data wpływu do Starostwa).

STAROSTA

(-) mgr Andrzej Potępa

Brzesko, dnia 28.10.2022 r.