Październik w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku

2022-09-27 08:30
Październik w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w październikowych wydarzeniach: Nocy Bibliotek, autorskim spotkaniu z Barbarą Sadurską wokół książki „Czarny hetman” oraz XI Miesiącu Papieskim.

Noc Bibliotek
Sobota, 1 października, godz. 15:00-20:00

W tym roku Noc Bibliotek w całej Polsce odbywa się pod hasłem „To się musi powieść”. Będzie literacko, optymistycznie, twórczo. W brzeskiej bibliotece czekają: kiermasz książek, warsztaty literacko-plastyczne, projekcja filmu dla dzieci, podsumowanie konkursu „Questingowa Gmina Brzesko” wraz z wręczeniem nagród uczestnikom i mini-rozgrywką w formie quizu oraz spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską.

Wypożyczalnie tego dnia będą czynne w godzinach 15:00-20:00.

Wydarzenie na Facebooku: Noc Bibliotek 2022 w PiMBP w Brzesku | Facebook.

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską wokół książki „Czarny hetman”
Sobota, 1 października, godz. 18:00
Sala wystawienniczo-odczytowa

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Sadurską, pochodzącą z regionu brzeskiego pisarką i prawniczką poświęcone książce „Czarny hetman”. Jest to druga – po nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Gombrowicza debiutanckiej „Mapie” – prozatorska książka Sadurskiej. W „Czarnym hetmanie” podobnie jak „Mapie” w ciekawy sposób nakładają się na siebie odległe czasy i ludzkie losy.

W „Czarnym hetmanie” poznajemy samotnego czterdziestoparoletniego Serba, który po latach wraca do Krakowa, gdzie studiował. Niedługo ma do niego dołączyć syn. Poznajemy przeszłość bohatera i jego ojca, związaną z wojną w byłej Jugosławii. A tak naprawdę czytamy o wszystkich wojnach tego świata i wynikających z nich traumach (Barbara Sadurska gościem "Moich książek" - Jedynka - polskieradio.pl).

Moderatorką rozmowy będzie pisarka Sabina Jakubowska.

Wydarzenie na Facebooku: Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską wokół książki „Czarny hetman” | Facebook.

XI Miesiąc Papieski

Już po raz XI w PiMBP w Brzesku organizowane są obchody Miesiąca Papieskiego poświęconego patronowi Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. W tym roku brzeska biblioteka przygotowała: spotkanie poetyckie z poetką, nauczycielką i animatorką Agatą Podłęcką (czwartek, 6 października, godz. 17:00, sala wystawienniczo-odczytowa), głośne czytanie książki „Święci uśmiechnięci” Elizy Piotrkowskiej (czwartek, 20 października, godz. 10:00, sala wystawienniczo-odczytowa), „Przedszkolaki Janowi Pawłowi II” występ słowno-muzyczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku (środa, 26 października, godz. 10:00, sala audytoryjna), „Jan Paweł II – w oczach dzieci i młodzieży” – wystawa prac laureatów konkursów plastycznych z lat 2012-2014 (hol obok Oddziału dla Dzieci).

Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku