PFRON Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy

2022-09-23 08:30

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy.

Jesteś po wypadku? Po wypadku nie możesz już pracować w dotychczasowym zawodzie?

Chcesz zacząć normalnie żyć i ułożyć wszystko na nowo, ale nie wiesz jak wrócić do pracy?

Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

Do kogo jest skierowany projekt?

Projekt skierowany jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu. W projekcie mogą brać także udział osoby z wrodzoną lub nabytą niepełnosprawnością, zmotywowane do podjęcia pracy, które dotychczas nigdy nie pracowały. Nie jest wymagane posiadanie orzeczenia.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest ustabilizowany stan zdrowia i deklaracja podjęcia pracy po zakończeniu przekwalifikowania zawodowego w wymiarze min. pół etatu.

Jak przebiega rehabilitacja kompleksowa?

Projekt realizowany jest w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej równolegle w trzech modułach:

• zawodowym: mającym na celu ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskania nowego zawodu i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia.
  • psychospołecznym: mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy, i przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym.
  • medycznym: mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawią ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej.

Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: (22) 50 55 600 oraz 507 966 499

E-mail: ORK@PFRON.ORG.PL

Strona: rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl