Ostrzeżenie hydrologiczne nr 199

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Stopień: 1

Ważność: od godz. 20:28 dnia 08.09.2022 do godz. 10:00 dnia 09.09.2022

Obszar: zlewnie Małej Wisły, oraz Czarnej Orawy ( małopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania silnych opadów deszczu w tym także o charakterze burzowym, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi silnymi opadami deszczu w tym także o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin