Projekt „Bo jak nie my, to kto? Siła dialogu obywatelskiego i współpracy w rozwoju społeczności wiejskich”

2022-08-19 07:49

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „SWOJAKI” w Woli Dębińskiej zaprasza do udziału w projekcie pod nazwą  „Bo jak nie my, to kto? Siła dialogu obywatelskiego i współpracy w rozwoju społeczności wiejskich”, finansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do sołtysów, członków rad sołeckich i przedstawicieli KGW z terenu powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego województwa małopolskiego. W projekcie przewidziano szereg kompleksowych działań m.in. szkolenia wyjazdowe, szkolenia stacjonarne, warsztaty, wizytę studyjną, mikrogranty dla uczestników, imprezę obywatelską. Wsparcie to ma na celu wzmocnienie potencjału środowisk wiejskich poprzez wzmocnienie roli lokalnych liderów i ich kompetencji, wsparcie dialogu obywatelskiego na poziomie regionalnym, a także zwiększenie zaangażowania sektora obywatelskiego w lokalnym życiu publicznym.

Rekrutacja trwa do 31 sierpnia 2022 r., a pierwsze szkolenie wyjazdowe zaplanowane jest na październik br.

Zachęcamy serdecznie do udziału w projekcie. Liczba miejsc ograniczona.

WAŻNA INFORMACJA - udział w projekcie i wszystkie działania dla uczestników są bezpłatne. Więcej informacji pod numerem telefonu 516 988 173.

Formularz rekrutacyjny

Test rekrutacyjny