XV edycja nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

2013-10-08 13:25
XV edycja nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

Nagroda im.prof. Aleksandra Gieysztora jest uznawana za najbardziej prestiżową Nagrodę honorującą działalność na rzecz ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Nagroda w wysokości 50 000 złotych jest przyznawana za szczególne osiągnięcia w następujących dziedzinach:
- działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna, biblioteczna
- utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą
- przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego
- indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego
- upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Zgłoszeń kandydatów do Nagrody mogą dokonywać instytucje kultury, bądź też z ich rekomendacją osoby fizyczne. Więcej informacji: www.kronenberg.org.pl w zakładce „Ochrona dziedzictwa kulturowego” - Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora.