Dodatkowy nabór do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w regionie Kraków

2022-06-30 10:33

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe do udziału w wyborach do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji na lata 2022-2025 w ramach uzupełniającego naboru w regionie Kraków.

Na podstawie § 5 ust. 4 Regulaminu określającego tryb powoływania członków Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, termin i sposób zgłaszania kandydatów, przyjętego uchwałą Nr 874/22 Zarządu Województwa Małopolskiego w dniu 31 maja 2022 r. w sprawie trybu powołania członków Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, terminu i sposobu zgłaszania kandydatów oraz określenia organizacji i trybu jej działania, ogłasza: dodatkowy nabór kandydatów z Regionu miasto Kraków do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Kraków jest największym skupiskiem organizacji pozarządowych, a Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego jest miejscem dialogu sektora z samorządem. Dlatego zapraszam serdecznie liderów krakowskich organizacji pozarządowych do budowania i doskonalenia relacji partnerskich obu sektorów

– zachęca marszałek Witold Kozłowski.

Kto może zgłosić kandydatkę/kandydata do MRDPP?

Organizacja pozarządowa działająca na terenie Krakowa. Organizacja potwierdza zgłoszenie swojej kandydatki/swojego kandydata na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji.

W regionie m. Kraków do Rady zostanie wybranych czterech reprezentantów organizacji pozarządowych.

Jakie warunki musi spełnić kandydatka/kandydat do MRDPP?

1. Posiadać wiedzę z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowych w przestrzeni publicznej;
  2. Posiadać doświadczenie w pracy/pracy społecznej/wolontariatu (w tym pełnione funkcje i najważniejsze osiągnięcia) w organizacji pozarządowej;
  3. Wskazać działania/aktywności jakie chciałaby/chciałby podjąć będąc w MRDPP;
  4. Uzyskać 10 imiennych rekomendacji od małopolskich organizacji pozarządowych.

W jakim terminie i gdzie należy złożyć dokumenty w naborze do MRDPP?

Zgłoszenia należy składać w terminie do 14 lipca 2022 roku na Dzienniku Podawczym Urzędu, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków lub przesłać pocztą z dopiskiem „Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego – VI kadencja” na adres korespondencyjny Urzędu:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Kancelaria Zarządu

1. Racławicka 56, 30-017 Kraków

Szczegółowe informacje dotyczące naboru i działania Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego znajdują się na stronie: Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego

Informacje o wyborach można również uzyskać pod numerem telefonu 12 61 60 538 lub kierując pytanie na adres e-mail: rada@umwm.malopolska.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego