NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY

2013-09-17 09:15
NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY

Zakupiony aparat jest nowoczesnym wielowarstwowym, 16 – rzędowym tomografem komputerowym pozwalającym na precyzyjne badanie całego ciała pacjenta, poprzez  możliwość wykonywania zdjęć w większej rozdzielczości, o lepszej ostrości i lepszym kontraście z możliwością komputerowej obróbki obrazów pozwalającej na precyzyjną diagnostykę. W aparacie tym  zastosowano najnowszą technologię redukcji dawki, która znacznie zmniejsza dawkę  napromieniowania pacjenta.

Poza badaniami podstawowymi (jamy brzusznej, głowy, układu kostnego itp.) aparat posiada możliwość wykonywania badań naczyniowych, kolonoskopowych, wirtualnej endoskopii, perfuzyjnych oraz pulmonologicznych.

Rejestracja pacjentów prowadzona jest na bieżąco w Sekretariacie Zakładu Radiologii: osobiście, telefonicznie – nr tel. 14 66 21 377 lub przez osoby trzecie.