II Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

2013-09-16 09:10
II Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Uroczystego rozpoczęcia i przywitania wszystkich przybyłych gości dokonała Jolanta Piech dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku.
Jury w składzie Agata Podłęcka, Ewelina Stępień i  Mariusz Niedziałkowski  oceniało zmagania zespołów z:
•    Domu Pomocy Społecznej  w Brzesku,
•    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie,
•    Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej,
•    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie,
•    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Zegartowicach,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach,
•    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Podolanach,
•    Warsztatu Terapii Zajęciowej w Harbutowicach,
•    Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku.

Po burzliwych obradach jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce zajął  zespół „ Z drugiej ręki” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Harbutowicach za przedstawienie pt.” Kaszalot „wg. Marty Guśniowskiej.
II miejsce  zostało przydzielone zespołowi „Energia” ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Żegociny za wystąpienie teatralne pt.” Miłość”
III miejsce  wywalczył zespół Zawadiaki z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej za wystawienie sztuki pt. „Maska”.

Ponadto wyróżnienie otrzymał zespół Tacy Sami ze Środowiskowego Dom Samopomocy w Brzesku za przedstawienie pt. „ W poszukiwaniu sensu życia”. Wszystkie zespoły biorące udział otrzymały upominki i dyplomy za udział w Przeglądzie. Nagrody wręczył starosta brzeski Andrzej Potępa.

Przegląd był współfinansowany w ramach wspierania realizacji zadania publicznego przez Zarząd Powiatu Brzeskiego pod nazwa „II Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych”.