OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr 32

2022-04-25 14:16

Zjawisko/stopień zagrożenia: : gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Obszar: m.in. Powiat Brzeski

Ważność: od godz. 13:04 dnia 25.04.2022 do godz. 00:00 dnia 26.04.2022 r.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70 %

Przebieg: W związku z prognozowanymi opadami przelotnymi w tym również i burzowymi, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów punktowo istnieje możliwość osiągnięcia bądź krótkotrwałego przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Uwagi: Zmiana dotyczy przebiegu oraz wydłużenia okresu ważności Ostrzeżenia. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin.