Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców

2013-09-11 10:20
Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców

Federacja Organizacji Pozarządowych Regionu Brzeskiego we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ma zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu brzeskiego do uczestnictwa w projekcie Partycypacja społeczna w praktyce - wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Małopolski. Projekt jest realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Podejmowane na terenie powiatu działania realizowane będą trzyetapowo.

W pierwszym etapie realizowane będą seminaria, których głównym celem jest  przedstawienie społecznościom lokalnym ich możliwości wpływu na rozwój lokalny. Seminarium to odbędzie się w dniu 23 września 2013 r. w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku w godz. 15 – 18.

Drugim etapem będzie cykl szkoleń obejmujących takie zagadnienia jak: sposoby zastosowania mechanizmów inicjowania przedsięwzięć lokalnych i aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, rola NGO w życiu publicznym i możliwości wykonywania przez nich zadań publicznych. Szkolenia odbędą się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku w dniach 26 i 27 września 2013 r. w  godz. 9 - 15.

Dopełnieniem szkolenia – etapem trzecim - będzie wizyta studyjna ukazująca przykład partycypacji obywateli w życiu publicznym, co umożliwi pozyskanie wiedzy bezpośrednio od praktyków. Dzięki realizacji kompleksowych działań, możliwe będzie wzmocnienie lokalnej społeczności i zwiększenie jej aktywności w działaniach na rzecz rozwoju lokalnego.

Więcej informacji można uzyskać u p. Grzegorza Przybyło mail: grzegorzpp@interia.eu lub pod nr tel. 503 782 207.