Projekt Powiatu Brzeskiego na konferencji w Warszawie

2013-09-10 12:21
Projekt Powiatu Brzeskiego na konferencji w Warszawie

W związku z wysoką oceną jakości funkcjonowania projektu przedstawiciele Powiatu Brzeskiego zostali zaproszeni do zaprezentowania dobrych praktyk wypracowanych w pilotażu oraz do omówienia praktycznego aspektu funkcjonowania systemu podczas szkoleń adresowanych do przedstawicieli pozostałych powiatów.

Ponadto podczas oficjalnej konferencji uczestnicy obejrzeli film o działaniach pilotażowych w powiatach, które rozpoczęły prace z początkiem 2013 roku. Bohaterami filmów byli szkolni organizatorzy rozwoju edukacji, koordynatorzy sieci, dyrektorzy szkół i przedszkoli z powiatów brzeskiego, wołowskiego i chełmińskiego.

Jednym z kluczowych punktów programu konferencji był otwarty panel dyskusyjny pt. Wyzwania nowego systemu doskonalenia nauczycieli, który poprowadziła Beata Domaradzka, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. W panelu udział wzięli - starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Zbigniew Ruszaj - koordynator sieci współpracy i samokształcenia.