Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Profilaktyka Raka Prostaty

2013-09-09 09:22
 Profilaktyka Raka Prostaty



Do programu mogą zgłaszać się mężczyźni którzy zakwalifikowani zostaną po spełnieniu poniższych warunków:
- przedział wiekowy 50-65 lat,
- miejsce zamieszkania znajduje się na terenie powiatu brzeskiego,
- w przeciągu ostatnich trzech lat nie byli leczeni ani diagnozowani z powodu chorób prostaty.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci, w których rodzinie (ojciec, dziadek) występowały przypadki nowotworów prostaty.

W ramach programu pacjenci będą mieli wykonane badanie krwi w kierunku określenia wskaźnika PSA, badanie lekarskie w tym badanie per rectum.

Lekarze realizujący program będą dostępni dla pacjentów w następujących godzinach:

lek. Zbigniew Kohla - wtorek  godz. 15.05 – 18.30
lek. Krzysztof Drużkowski - środa godz. 15.05 – 18.30

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, lekarz skieruje pacjenta wraz z kartą informacyjną do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie na dalsze leczenie specjalistyczne w poradni urologicznej w ramach środków publicznych z NFZ. Jeśli natomiast lekarz nie dostrzeże podstaw do dalszej diagnostyki lub leczenia, pacjent zostanie poinformowany o objawach i profilaktyce chorób nowotworowych prostaty.

Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w Programie należy dokonywać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 – 14:00 pod numerem telefonu: 14 66 21 407 u Pani Joanny Repetowskiej.