Certyfikacja informacji turystycznej

2022-02-11 09:31
Certyfikacja informacji turystycznej

Szanowni Państwo,

Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną rozpoczęła Certyfikację informacji turystycznej w ramach promocji i rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Zapraszamy wszystkie punkty/centra informacji turystycznej z regionu Małopolski do zgłaszania się za pomocą dedykowanej aplikacji internetowej, która jest dostępna pod adresem: www.pot.gov.pl/pl/dzialalnosc/certyfikacja-it.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 3 marca br.

W pierwszej kolejności wniosek jest rozpatrywany i weryfikowany pod kątem spełnienia wymagań określonych w Regulaminie przez regionalną komisję certyfikacyjną, następnie przeprowadzana jest wizja w terenie oraz zatwierdzenie przez Krajową Komisję Certyfikacyjną. Po wysłaniu wniosku do weryfikacji nie ma już możliwości wprowadzania zmian do wniosku.

Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Certyfikacja przyznawana jest co dwa lata.

W razie pytań osobą kontaktową w MOT ws. certyfikacji jest Barbara Pabian – barbarap@mot.krakow.pl, tel. 12 421 16 04

REGULAMIN CERTYFIKACJI

KRYTERIA OCENY