Konsultacje w PUP

2013-08-15 21:45
Konsultacje w PUP Przedsiębiorcy mogą natomiast uzyskać informacje między innymi na temat możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania swojej działalności (dotacje, pożyczki) oraz wszelkich aspektów związanych z prowadzeniem firmy i zatrudnianiem pracowników.

Będzie także możliwość skorzystania z usług doradczych częściowo odpłatnych (o wartości 10 % kosztów usługi, tj. 10 zł netto za godzinę doradztwa).

Doradca pomoże osobom otwierającym własny biznes: oszacować przychody i koszty związane z planowaną działalnością; wybrać odpowiednią formę prowadzenia działalności oraz najlepszą formę opodatkowania; przygotować biznes plan, który można wykorzystać w staraniach o dotację, pożyczkę lub kredyt; zarejestrować firmę oraz dopełnić wszelkich formalności z tym związanych.

Dla firm oferowane jest doradztwo w zakresie: przygotowania biznes planów na potrzeby pozyskania kredytu, pożyczki, leasingu itp; opracowania prognozy finansowej; opracowania wzorów umów (np. umowy cywilno-prawne, umowy handlowe, umowy najmu lokalu); opracowywania planów promocji, wyboru najefektywniejszych form promocji/reklamy, opracowania materiałów promocyjnych (np. ulotki, foldery); dokonywania analizy porównawczej różnych form zatrudnienia i związanych z nimi kosztów; wszelkich aspektów prawnych (doradztwo prawne m.in. w zakresie ściągania należności, zabezpieczania swoich interesów itp.); dokonywania zgłoszeń do ZUS i Urzędu Skarbowego (np. zgłoszenie do ubezpieczenia nowych pracowników, ich rodzin, zmiana formy opodatkowania, zmiana statusu podatnika VAT itp.).