ZMIANA OSTRZEŻENIA Nr O:193 z dnia 31.08.2021

2021-09-01 16:00

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych

Stopień zagrożenia: 3

Ważność: od godz. 15:26 dnia 01.09.2021 do godz. 08:00 dnia 02.09.2021

Obszar: zlewnie Małej Wisły, Skawy po zb. Świnna Poręba, Dunajca po zb. Sromowce Wyżne, Czarnej Orawy oraz rzek Soły i Skawy poniżej zbiorników (małopolskie)

Przebieg: Trwa spływ wód opadowych miejscami powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych. Punktowo mogą zostać ponownie przekroczone stany ostrzegawcze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi:Zmiana dotyczy zmniejszenia obszaru obowiązywania, opisu przebiegu zjawiska oraz wyświetlania na stronach internetowych.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Artur Franczyk