Pierwsza część staży zakończona

2013-08-06 14:13
Pierwsza część staży zakończona

Programem zostali objęci uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze. Wszyscy uczniowie z powodzeniem ukończyli staże, za które zostaną im wypłacone stypendia. Ponadto każdy z nich otrzymał od przedsiębiorcy certyfikat, będący potwierdzeniem nabytych kwalifikacji i umiejętności.

Warto również nadmienić, iż kilku uczniów wykazało się takim zaangażowaniem, kulturą osobistą a co najważniejsze wiedzą praktyczną, iż otrzymało propozycje pracy! Oznacza to, iż staże umożliwiły uczniom zdobycie nowych doświadczeń, a zarazem w znacznej mierze przyczyniły się do ich rozwoju zawodowego.

W  wymienionym okresie uczniowie odbyli staże w 22 przedsiębiorstwach, wśród których znalazły się m.in. : Hotel SHERATON Sopot Zdrój, Hotel MARRIOTT w Warszawie, Hotel RADISSON BLU w Gdańsku, Bank BZ WBK w Brzesku, Urząd Gminy w Czchowie, CHEMPAK w Brzesku, ZASADA-TRANS-SPEDITION w Brzesku, Urząd Skarbowy w Brzesku, F.H. MAY-MAT w Szczepanowie.

Młodzież kształciła się w następujących branżach: turystyczno-gastronomicznej, usługowej oraz informatycznej w zawodach: technik żywienia, technik ekonomista, technik informatyk, technik handlowiec, technik organizacji i reklamy, technik logistyk, kelner, barman.

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

oprac. Monika Ogar