Ostrzeżenie hydrologiczne Nr O:140

2021-08-01 06:53

Data i godzina wydania: 31.07.2021 - godz. 08:49

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 05:00 dnia 01.08.2021 do godz. 05:00 dnia 02.08.2021 r.

Obszar: zlewnie: Zlewnia Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Skawinki, Rudawy, Prądnika.

Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w tym również o charakterze burzowym w zlewniach: Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Skawinki, Rudawy oraz Prądnika, spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, w miejscu wystąpienia opadów burzowych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70 %

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Barbara Olearczyk-Siwik