Świadomy, Bezpieczny i Zdrowy - zapraszamy na piknik strażacki!

2021-07-12 09:07
Świadomy, Bezpieczny i Zdrowy - zapraszamy na piknik strażacki!

Bardzo gorąco zapraszamy na Edukacyjny Piknik Strażacki współfinansowany przez Powiat Brzeski pod nazwą Świadomy, Bezpieczny i Zdrowy który odbędzie się przy budynku remizy OSP w Biesiadkach w dniu 18 lipca 2021 r. Startujemy od godz.16:00. W ramach spotkania pokażemy Państwu:

• Jak prawidłowo gasić palący się pojazd (instruktaż).
  • Strażacy wraz z członkami MDP Biesiadki i "specjalnymi gośćmi" przeprowadzą akcje ratowniczą podczas symulowanego wypadku komunikacyjnego.
  • Pokażemy jak prawidłowo gasić palący się olej na kuchence oraz jakie mogą być konsekwencje nieprawidłowego postępowania.
  • Na makiecie domu zaprezentujemy jak ważne jest montowanie czujek dymu i tlenku węgla (czadu) w celu ochrony naszego życia i zdrowia #CzujkaNaStrażyTwojegoBezpieczeństwa
  • Pokażemy jak szybko może rozwijać się pożar mieszkania.

W trakcie pikniku w budynku Domu Ludowego dostępny będzie punkt szczepień oferujący szczepionkę jednodawkową (Johnson & Johnson) przeznaczoną dla osób w wieku 18 – 65 lat. Szczepienia wykonywać będzie personel SP ZOZ w Brzesku. Aby się zaszczepić wystarczy przyjść z dowodem osobistym. Chęć zaszczepienia można zgłosić wcześniej – tel. 725 590 008. #SzczepimySię.

Również dostępne będzie miejsce, gdzie można dokonać spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 #SpisPowszechny.

Dla wszystkich uczestników będą specjalne stanowiska, gdzie:

• można będzie poćwiczyć wysokiej jakości uciskania klatki piersiowej weryfikowane przez urządzenia elektroniczne.
  • sprawdzić, jak zachowuje się nasz organizm będąc pod wpływem alkoholu wykonując proste zadanie (alkogogle).
  • dla dzieci będzie specjalny kącik lania wody oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bohaterem najmłodszych Strażakiem SAMem.

Na terenie pikniku będzie serce, do którego można przynieść nakrętki i puszki, z których dochód zostanie przekazany dla fundacji pomagającej dzieciom. Bądź z nami, pozyskaj nową wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Źródło: Urząd Gminy Gnojnik

piknik strażacki plakat