Tanecznym krokiem po zdrowie – dziecięca odpowiedź na dorosłe troski

2021-07-08 08:19
Tanecznym krokiem po zdrowie – dziecięca odpowiedź na dorosłe troski

4 lipca w słoneczne niedzielne popołudnie serce Gnojnika zatętniło rytmiczną muzyką, która pulsowała pod stopami młodziutkich tancerek, prezentujących swe umiejętności po kilku tygodniach intensywnych ćwiczeń pod okiem instruktorek z Akademii Ruchu. W ciągu tych minionych tygodni młodziutkie miłośniczki tańca z całej gminy Gnojnik zdążyły nie tylko nauczyć się trudnych układów tanecznych, zaprzyjaźnić się ze sobą, ale także przekształcić się w grupy o wdzięcznych nazwach Flow i Pink Panters.

Niedzielny show taneczny był zarazem podsumowaniem projektu „Tanecznym krokiem po zdrowie”, realizowanym przez stowarzyszenie „Szlakiem Kultury” jak i inauguracją Strefy Parkowych Animacji, czyli cyklu imprez dla dzieci z mnogością atrakcji – takich jak modelowanie balonów, malowanie buziek, ogromne bańki mydlane konkursy, zabawy itp. Akcja ta jest inicjatywą Centrum Kultury w Gnojniku.

Tym sposobem dzieci z gminy Gnojnik wyszły z parku nie tylko uświadomione, że ruch to zdrowie, ale także wzbogacone o baloniki, paczuszki popcornu, i promienne uśmiechy. Dopytywały, kiedy będzie kolejna taka impreza, kiedy znowu będą mogły zatańczyć z dwumetrową pluszową żabką, która ochoczo pozowała do zdjęć, bawiła się z dziećmi i razem z nimi łapała bańki mydlane.

Zadanie publiczne pn. „Tanecznym krokiem po zdrowie” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.