Ruszyła IX edycja konkursu "Kryształy Soli"

2013-07-30 11:45
Ruszyła IX edycja konkursu "Kryształy Soli"

Cel konkursu:
Głównym celem konkursu jest wzmacnianie wizerunku organizacji pozarządowych, promocja działań najlepszych małopolskich organizacji oraz popularyzowanie „dobrych praktyk”.

Uczestnicy:
O to wyróżnienie mogą starać się wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Małopolski. Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać: organizacje pozarządowe w swoim imieniu, inne organizacje społeczne; osoby fizyczne, osoby prawne; kościoły i związki wyznaniowe oraz organy administracji publicznej.
W konkursie nie mogą uczestniczyć organizacje, które uzyskały tytuł Laureata w poprzednich edycjach konkursu, bądź tytuł Wyróżnionego w ubiegłych trzech edycjach konkursu.

Kategorie konkursu:
Każda organizacja może ubiegać się o tytuł Laureata w następujących pięciu kategoriach:
•    Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych
•    Ochrona dziedzictwa kulturowego
•    Edukacja i nauka
•    Sport, turystyka, rekreacja, ekologia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego
•    Aktywizacja gospodarcza i obywatelska

Spośród Laureatów w poszczególnych kategoriach wybrana zostanie jedna organizacja, która zostanie uhonorowana Nagrodą Grand Prix.

Dodatkowo spośród organizacji, które zakwalifikują się do półfinału zostanie wybrany Laureat Nagrody Internautów. Laureat Nagrody Internautów zostanie wyłoniony w drodze głosowania w plebiscycie  na stronie internetowej gazety o zasięgu regionalnym.

Ważne terminy:
•    do 9 sierpnia 2013 r. – zgłoszenia na formularzu konkursowym
•    do 13 września 2013 r. – organizacje składają ankiety konkursowe

Dodatkowych informacji udziela: Zespół Współpracy Regionalnej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego tel. 12 61 60 543 lub 12 61 60 537 email: ngo@umwm.pl

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie Województwa Małopolskiego w zakładce „Organizacje pozarządowe”: http://www.malopolskie.pl/ngo