Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy

2013-07-25 11:59
Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy

O skierowanie na szkolenie w Klubie Pracy mogą ubiegać się osoby, które w okresie ostatnich 2 lat nie uczestniczyły w tego typu szkoleniach.

Druki „Karty zgłoszenia na szkolenie w Klubie Pracy” są dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy na stanowiskach bezpośredniej obsługi osób bezrobotnych.
Zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o składanie wypełnionych czytelnie i kompletnie kart zgłoszenia, u specjalistów ds. rozwoju zawodowego, w pokoju Nr 15 /I piętro/ lub o kontakt z liderem klubu pracy, pokój Nr 19 /I piętro/.

Złożenie „Karty zgłoszenia na szkolenie w Klubie Pracy” jest warunkiem uczestnictwa w rekrutacji, ale nie oznacza zakwalifikowania do udziału w szkoleniu. Liczba uczestników jest ograniczona, gdyż grupa szkoleniowa może liczyć maksymalnie 16 osób.

W trakcie szkolenia uczestnicy:
•    poznają procesy i tendencje zachodzące na rynku pracy
•    dokonują bilansu swoich umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych, co może być inspiracją do znalezienia odpowiedniej pracy lub samozatrudnienia
•    przygotowują się do autoprezentacji
•    poznają zasady pisania dokumentów aplikacyjnych
•    nabywają umiejętności przydatne w trakcie prowadzenia rozmów z pracodawcami
•    wymieniają doświadczenia z osobami, które znajdują się w podobnej sytuacji.

Szkolenie trwa trzy tygodnie.
W trakcie dwóch pierwszych tygodni lider klubu pracy realizuje 18 sesji szkoleniowych, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i rozwijają praktyczne umiejętności poszukiwania pracy.
Trzeci tydzień przeznaczony jest na aktywne poszukiwanie zatrudnienia przez uczestników szkolenia z praktycznym zastosowaniem poznanych zachowań, metod i technik poszukiwania pracy oraz konsultacje z liderem klubu pracy.

Osobom bezrobotnym w trakcie odbywania szkolenia przysługuje stypendium szkoleniowe.

Uczestnik po ukończonym szkoleniu otrzymuje zaświadczenie.

Kolejna edycja szkolenia przewidziana jest na miesiąc październik br.