Ostrzeżenie hydrologiczne nr 0:35

2021-06-05 17:34

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz.17:05 dnia 05.06.2021 do godz. 03:00 dnia 06.06.2021

Obszar: zlewnie: Raby, Uszwicy, Dunajca, Ropy (małopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania przewidywanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpic gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje mozliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Informacja wydana w zwiazku z prognozowanymi opadami o chrakterze burzowym, które występuja lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny punktowy opad, w miejscu jego wytąpienia może spowodować potencjalne zagrożenia hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia ( głównie na obszarach miejskich) .

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa