Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku

2021-06-01 09:45
Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku

1 czerwca 2021 oficjalnie rozpoczyna swoje funkcjonowanie Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku. Jest to jedyny w Powiecie Brzeskim Punkt Szczepień Powszechnych stworzony we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brzesku w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pomieszczenia punktu znajdują się od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Pierwsi pacjenci zostaną zaszczepieni zamówionymi wcześniej szczepionkami, które dziś zostaną dostarczone do punktu.

Według minimalnych wymagań dla miasta do 50 tys. Mieszkańców, wydajność PSP ma wynosić min. 200 dawek dziennie. Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku przygotował wydajność na poziomie 600 dawek dziennie. Ilość wykonywanych dziennie szczepień uzależniona będzie od dostaw szczepionek oraz liczby chętnych, rejestrujących się na szczepienie.

Przypominamy, że na szczepienie rejestrować może się każda pełnoletnia osoba oraz niepełnoletni między 18 a 16 rokiem życia. Dodatkowo bez konieczności wcześniejszej rejestracji szczepione mogą być osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem.

Szczepienia odbywać się będą 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 18:00, wg wcześniej ustalonych terminów szczepień.

Na szczepienie rejestrować można się za pomocą ogólnokrajowych środków – przez sms, infolinię oraz e-rejestrację, jak również bezpośrednio w punkcie, dzwoniąc pod podane na stronie szpitala numery telefonu. Dla wygody pacjentów,  szpital uruchomił także dodatkowy numer wyłącznie do odwoływania wizyt oraz zmiany terminu szczepienia.

Kwestionariusze kwalifikacyjne

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Istnieje możliwość wypełnienia kwestionariusza on-line w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) dostępnym pod adresem: www.pacjent.gov.pl Kwestionariusz powinien zostać uzupełniony na 24 godziny przed szczepieniem. W takim przypadku nie ma już konieczności wypełniania Kwestionariusza w formie papierowej.

W przypadku osób niepełnoletnich, również zachęcamy do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna prawnego. Jeżeli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w Punkcie Szczepień Powszechnych. Wówczas osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę szczepienie.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 wypełniany jest w przypadku szczepienia osoby, która w dniu szczepienia nie ukończyła 18 r.ż. Wypełnia go osoba szczepiona wraz z opiekunem prawnym. Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania lub masz wątpliwości koniecznie zgłoś je personelowi punktu szczepień.

Rejestracja na szczepienie

Jak zarejestrować się na szczepienie?

1. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 (wystarczy tylko numer PESEL).
  2. Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  3. Poprzez e-rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth.
    E-rejestracja może odbyć się na dwa sposoby:
    • Profilem Zaufanym – pełna rejestracja,
    • bez użycia Profilu Zaufanego – szybka rejestracja, bez możliwości zmiany czy anulowania terminu szczepienia.
  4. Rejestracja bezpośrednio w punkcie szczepień w SPZOZ w Brzesku:
    od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00 pod numerami telefonów: tel. 509 640 404, 509 640 423.

Pomieszczenia punktu zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, NFZ, KPRM i GIS. Podzielone są na trzy strefy:

• miejsce oczekiwania /poczekalnia – do namiotu wpuszczane są zarejestrowane na szczepienie osoby wg godziny umówionej wizyty, przy zachowaniu wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa(tj. maseczki, dystans, dezynfekcja),
  • punkt badania i szczepień – wydzielona przestrzeń pracy zespołów szczepiennych, badania oraz wykonywania szczepienia,
  • namiot obserwacji po szczepieniu – namiot, gdzie przebywają osoby po szczepieniu (przez min. 15 minut).

Podstawowe zasady przy szczepieniu:

• W miejscu organizacji szczepień wyznaczona jest osoba koordynująca wykonywanie szczepień, zapraszająca poszczególne osoby do poczekalni/ miejsca oczekiwania i pilnująca liczby osób znajdujących się w niej.
  • Osoba wchodząca do poczekalni/miejsca oczekiwania dezynfekuje dłonie.
  • Osoby w poczekalni/ miejscu oczekiwania zachowują bezpieczną odległość min. 1,5 m.
  • Osoba wchodząca do poczekalni/ miejsca oczekiwania oraz punktu badania, a następnie szczepienia ma osłonięte maseczką usta i nos.
  • Osoba przed szczepieniem wypełnia w poczekalni/miejscu oczekiwania ankietę lub przynosi ją wypełnioną ze sobą.

Zachęcamy wszystkich do szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku. Wciąż dysponujemy wolnymi terminami szczepień na czerwiec.

Źródło: SPZOZ w Brzesku