XIV Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

2013-07-25 11:47
XIV Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

Program XIV Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów:
25.07 (czwartek): Wyjazd z Muzeum Etnograficznego ok. godz. 10:00. Przystanek: Bielcza ok. godz. 14:00. Przyjazd na miejsce obozowania w Parku w Szczurowej ok. godz. 16:00.
26.07 (piątek): Po śniadaniu wyjazd delegacji do Żabna, złożenie kwiatów na zbiorowej mogile Romów; powrót do obozowiska.
27.07 (sobota): Wyjazd wozami do Borzęcina, złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci o Zagładzie Romów w lesie; o 17:00 ceremonia przy zbiorowej mogile romskiej na cmentarzu w Szczurowej. O godz.  20:00  w obozowisku odbędzie się Cygański Koncert, którego gwiazdą będzie syn gwiazdora cygańskiej muzyki Don Vasyla – DZIANI.
 28.07 (niedziela): Powrót do Tarnowa.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie, współorganizatorem – Gmina Szczurowa, a partnerami: Stowarzyszenie Kobiet Romskich Kher w Tarnowie, Integracyjne Stowarzyszenie Jagori w Krakowie, Ludowy Klub Jeździecki w Tarnowie-Klikowej, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Gmina Borzęcin i Gmina Żabno.