Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Jest alternatywny dojazd do szpitala powiatowego w Brzesku

2021-05-24 11:35
Jest alternatywny dojazd do szpitala powiatowego w Brzesku

Dotąd jedyny dojazd dla karetek prowadził przez skrzyżowanie ze starą czwórką.

Gmina Brzesko wybudowała drogę, która od południowej strony prowadzi pod szpital – poinformował w porannym programie Słowo za Słowo starosta brzeski Andrzej Potępa.

– My z kolei wykonaliśmy krótki łącznik pomiędzy istniejącą drogą do szpitala, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, łączącą z Aleją Solidarności. Po wielu latach funkcjonowania szpitala placówka będzie mieć alternatywny wyjazd, co jet niezwykle ważne, zwłaszcza dla pogotowia ratunkowego.

Droga, która ma zostać otwarta na przełomie maja i czerwca pozwoli na to, żeby karetki mogły wyjeżdżać zarówno w kierunku krajowej 94 jak i drogi krajowej 75 – powiedział gość RDN.

– Przez 38 lat funkcjonowania szpitala wyjazd ze szpitala był tylko jeden, teraz będzie również drugi. Na zakończeniu Alei Solidarności również powstał parking na kilkadziesiąt samochodów, więc poprawi się sytuacja związana z parkowaniem.

Jak dodaje starosta brzeski, dzięki podpisaniu porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad samorząd Brzeska ma pewność, że powstanie zachodnia obwodnica Brzeska.

Inwestycja ma być gotowa do 2023 roku.

Powiat wraz z gminą wybuduje dodatkową, alternatywną drogę łączącą okolice szpitala, trasę 94 z powstającą obwodnicą, co, zdaniem Andrzeja Potępy, poprawi komunikację i bezpieczeństwo.

W planach jest także budowa kolejnego, dużego parkingu dla samochodów.

Źródło: RDN Małopolska