XXIV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

2021-05-06 14:30
XXIV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w XXIV Sesji Rady Powiatu Brzeskiego, która odbędzie się w dniu 13 maja 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00, w trybie zdalnym.

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów dwóch ostatnich sesji Rady.
  4. Wnioski i pytania do Posłów, Senatorów, Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego, Zarządu Powiatu Brzeskiego, Starosty Brzeskiego i zaproszonych gości.
  5. Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z prac Zarządu Powiatu Brzeskiego w okresie od 25.03.2021 r. do 13.05.2021 r.
  6. Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu Brzeskiego podjętych na sesjach Rady w dniach 25.03.2021 r. i 29.04.2021 r.
  7. Sprawozdania z prac komisji Rady Powiatu Brzeskiego w okresie między sesjami.
  8. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku w 2020 r. oraz przedstawienie wykazu potrzeb w zakresie pomocy społecznej.
  9. Ocena Zasobów Pomocy Społecznej za rok 2020 dla Powiatu Brzeskiego wraz z wnioskami końcowymi i rekomendacjami potrzeb.
  10. Sprawozdanie z wykonania planu finansowego SP ZOZ w Brzesku w 2020 r.
  11. Sprawozdanie z wykonania planu finansowego PP ZOL w Brzesku w 2020 r.
  12. Informacja o stanie i strukturze bezrobocia w Powiecie Brzeskim w 2020 r. oraz działaniach podejmowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w celu łagodzenia jego skutków.
  13. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w roku 2020.
  14. Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał:
    1. podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku,
    2. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowych dla Gmin z terenu Powiatu Brzeskiego,
    3. podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi.
  15. Rozpatrzenie skargi na działalność Dyrektora SP ZOZ w Brzesku – podjęcie uchwały.
  16. Wolne wnioski, pytania i informacje.
  17. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady