Ostrzeżenie hydrologiczne Nr O:10

2021-05-02 06:45

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Gwałtowne wzrosty stanów wody/1
Obszar: zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły (małopolskie)
Ważność: od godz. 07:00 dnia 02.05.2021 do godz. 19:00 dnia 02.05.2021
Prawdopodobieństwo: 75%
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów o charakterze burzowym istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.
Dyżurny synoptyk hydrolog BPH IMGW w Krakowie: Aleksandra Chamerlińska-Kulka