ZAWIADOMIENIE

2013-07-19 12:21
ZAWIADOMIENIE

Starosta Brzeski uprzejmie informuje, iż przystąpił do sporządzania uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych na terenach gmin Brzesko, Czchów, Dębno i Szczurowa. Prace taksacyjne tj. dokonanie charakterystyki lasu, gruntu oraz wskazania gospodarcze, będą wykonywane przez uprawnionych pracowników firmy Krameko Sp. z o.o. w Krakowie, w okresie od lipca do sierpnia 2013 r.

Prace te w żadnym stopniu nie zmienią ani nie naruszą własności. Są one konieczne do wypełnienia ustawowego obowiązku posiadania aktualnych dokumentacji leśnych według ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 z późn. zm.), które to znacznie uproszczą procedurę gospodarowania zasobami leśnymi przez właścicieli lasów.

Projekty uproszczonych planów urządzenia lasu zostaną wyłożone do publicznego wglądu w siedzibach Urzędów Gmin w terminie wrzesień – październik br. O wyłożeniu projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i możliwości zapoznania się z projektami, właściciele lasów zostaną poinformowani pisemnie przez Burmistrzów lub Wójtów Gmin.

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektów dokumentacji leśnej zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planów.