Sukces ucznia ZSP Nr 2 w Brzesku

2012-04-23 08:13
Sukces ucznia ZSP Nr 2 w Brzesku

co roku odbywa się ona w innej szkole. Jej finaliści są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz otrzymują indeks na wybraną wyższą uczelnię techniczną w kraju.

Ranga konkursu jest bardzo duża, stanowi on bowiem przepustkę do nauki na wyższych uczelniach technicznych. Celem olimpiady jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań związanych z wiedzą elektryczną, elektroniczną i mechatroniczną, współzawodnictwo pomiędzy uczniami szkoły i na poziomie międzyszkolnym, upowszechnianie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań, wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami oraz współpraca szkół i ośrodków technicznych.

Uczniowie ZSP Nr 2 już wcześniej odnosili sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W 2009 r. Tomasz Mendel zakwalifikował się do finału, w związku z tym otrzymał wszystkie ww. przywileje. Natomiast w 2011 r. laureatem olimpiady został Paweł Obal. Na cztery edycje Olimpiady, aż trzy razy mechatronicy z ZSP Nr 2 w Brzesku uplasowali się w finale. Niewątpliwie świadczy to o tym, że szkoła kształci uczniów na wysokim poziomie. Daje szansę zdobycia zawodu, a także wpływa pozytywnie na dalszą edukację.