Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Nagroda Związku Kompozytorów Polskich dla Szkoły w Domosławicach

2021-04-29 13:52
Nagroda Związku Kompozytorów Polskich dla Szkoły w Domosławicach

Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich, na posiedzeniu w dniu 17 marca 2021, przyznało (szóstą w historii) Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej.

Nagrodę otrzymała Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Domosławicach za realizację bezprecedensowego programu nauczania obejmującego muzykę współczesną w wymiarze teoretycznym i praktycznym, ze szczególnym uwzględnieniem kompozytorów Grzegorza Majki i Renaty Stivriny za ich misyjną postawę w pracy twórczej na rzecz szkoły poprzez komponowanie utworów - od solowych po wielkoobsadowe - i ich realizację w ramach szkolnych projektów artystycznych oraz dyrektora Kazimierza Wojnickiego za kierowanie wyjątkową placówką edukacyjną, w tym za wsparcie i entuzjazm dla realizacji autorskiego programu nauki muzyki.

Szkoła Muzyczna w Domosławicach powstała w 2012 roku, jako pierwsza tego typu placówka w powiecie brzeskim – lokuje zajęcia dydaktyczne w siedmiu filiach, rozsianych w promieniu 50 kilometrów. Twórcą idei był dyrektor Kazimierz Wojnicki. Szkoła wypracowała swój własny, unikalny sposób kształcenia muzycznego o charakterze integralnym. Łączy on w sobie nabywanie umiejętności wykonawczych, poznawanie muzyki wieków dawnych oraz praktyczne uczestniczenie w powstawaniu sztuki najnowszej. Pośród nauczycieli przedmiotów teoretycznych znalazło się troje kompozytorów oraz dyrygent. I właśnie coroczna realizacja nowego utworu na dużą obsadę wokalno-instrumentalną, pisanego przez pedagogów-kompozytorów specjalnie z myślą o ich uczniach, stała się najważniejszym elementem, scalającym cały proces nauczania oraz integrującym kilkuset młodych muzyków.

Uroczystość wręczenia Nagrody planowana jest podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” w siedzibie Związku Kompozytorów Polskich przy Rynku Starego Miasta 27.

Źródło: Polskie Centrum Informacji Muzycznej

Jesteśmy niezmiernie dumni mogąc poinformować Państwa, że Szkoła Muzyczna w Domosławicach otrzymała Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej 2021. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie oraz wielka radość, że Nasza Szkoła Muzyczna znalazła się w gronie wyróżnionych.

- Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosławicach