Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Rekordowy rok pod względem inwestycji

2021-04-29 09:23
Rekordowy rok pod względem inwestycji

Powiat brzeski z kolejnego rozdania otrzymał 3 mln zł.

2 mln zł przeznaczone zostanie na prace w największej szkole technicznej – poinformował w programie Słowo za Słowo starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Tam mamy w planach przebudować w całości dach, docieplić stropy, wykonać kotłownię i wymienić całą instalację centralnego ogrzewania. Bardzo mocno inwestujemy w budynki, robimy termomodernizację i odnawialne źródła energii po to, żeby było to nowoczesne i oszczędne.

W powiecie brzeskim powstanie także kilka kilometrów nowych chodników – dodaje Andrzej Potępa.

– Chodniki będziemy budować m.in. w gminie Gnojnik, w Lewniowej, gdzie jest blisko 1,5 km chodnika, w Borzęcinie od urzędu gminy do skrzyżowania. Chodnik powstanie również w miejscowości Mokrzyska, gdzie chcemy zakończyć projekt, który prowadzi od Szczepanowa, w Sterkowcu, Niedźwiedzy, Biadolinach Szlacheckich, Złotej, na ul. Kopernika w Brzesku. To tylko część zadań związanych z ciągami pieszymi – informuje Andrzej Potępa.

Jak wymieniał na antenie RDN starosta brzeski, wśród najważniejszych inwestycji drogowych jest m.in. droga ze Szczurowej do Zaborowa i dalej do granicy z powiatem tarnowskim w kierunku Jadownik Mokrych.

Powstanie 6 kilometrów drogi oraz chodnik w obszarze zabudowanym za 3,5 mln zł.

Na inwestycje drogowe, które powiat brzeski rozpocznie w tym roku jest 55-procentowe dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Więcej na rdn.pl w zakładce Słowo za Słowo w rozmowie ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska