„Siłą jest dialog”

2021-04-28 09:37
„Siłą jest dialog”

Fundacja Mediatio realizuje projekt pod nazwą „Siłą jest dialog”.  Celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce.

Centrum Mediacyjne łączy siły z najlepszymi specjalistami w Polsce. Działaniom Mediatio zaufało ponad 4350 osób fizycznych i prawnych, w tym z branży usługowej, energetycznej, spożywczej, a Centrum mediacyjne zbudowało stałe partnerstwa z instytucjami takimi jak sądy, urzędy miasta, urzędy pracy.

Informacje o projekcie „Siłą jest dialog”

• adresaci: mieszkańcy / firmy / organizacje Państwa regionu
  • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
  • forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna
  • kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie

W ramach projektu oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
  2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
  3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

Więcej informacji na https://mediatio.pl/

Źródło: Fundacja Mediatio