Dla mężczyzn w wieku od 50 do 65 lat

2013-07-19 09:40
Dla mężczyzn w wieku od 50 do 65 lat

Powiat Brzeski będzie realizował w 2013 r. ”Powiatowy Program profilaktyczny wczesnego wykrywania raka prostaty”. Pieniądze na jego realizację przekazało Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz gminy z terenu Powiatu Brzeskiego.

Celem programu jest rozwój profilaktyki chorób nowotworowych stercza poprzez wdrażanie prewencji i programów profilaktycznych, w tym ocena czynników ryzyka, wczesne wykrycie raka prostaty, wykrycie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, edukacja zdrowotna mężczyzn i poprawa świadomości zdrowotnej.

Powiatowy Program profilaktyczny wczesnego wykrywania raka prostaty skierowany jest do mężczyzn spełniających poniższe kryteria:
a)  mężczyźni w wieku od 50 r. ż. do 65 r. ż;
b) miejsce zamieszkania na terenie Powiatu Brzeskiego;
c) w  ciągu ostatnich trzech lat, ani aktualnie nie byli diagnozowani i leczeni z powodu chorób prostaty;
d) preferowani mężczyźni, u których w rodzinie (ojciec, dziadek) występowały przypadki raka prostaty.

Planuje się, że programem zostanie objętych około 300 mężczyzn.