OGŁOSZENIE - wysoce zjadliwa grypa ptaków

2021-04-16 10:48
OGŁOSZENIE - wysoce zjadliwa grypa ptaków

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje o wejściu z dniem 14 kwietnia 2021 r. nowego Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego i miasta Nowy Sącz, w którym powiat brzeski - gmina Iwkowa znajduje się w obszarze zagrożonym.

W związku z powyższym nakazuje się oznakowanie obszaru zagrożonego, o którym mowa w 1 ww. Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego, poprzez ustawienie na zewnętrznej granicy tych obszarów tablic ostrzegawczych z czarnym napisem na żółtym tle o następującej treści:

„UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW OBSZAR ZAGROŻONY”

oraz nakazuje się posiadaczom zwierząt zgłaszanie miejsc, w których przebywają zwierzęta z gatunków wrażliwych na wirusa grypy ptaków właściwemu terytorialnie powiatowemu lekarzowi weterynarii.

Tablice i napisy mają mieć takie wymiary, aby były czytelne z odległości co najmniej 100 metrów, oznakowane w sposób trwały, nie podlegający działaniu czynników atmosferycznych. Tablice należy umieścić na ustalonych przez właściwe organy drogach publicznych lub drogach wewnętrznych.