Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021

2021-03-31 08:54
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021

Z tej okazji 2 kwietnia nasze serca zaświecą się na niebiesko! Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem. Włączając się w akcję Małopolskiego Oddziału PFRON, Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej „MADA” narysuj lub wytnij niebieskie serce, a w sercu napisz jedno z wielu ważnych haseł, np. AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA - wartości, które powinniśmy promować nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok! Zdjęcie wykonanego serca prześlij na adres jkoldras@pfron.org.pl Z otrzymanych zdjęć niebieskich serc utworzymy kolaż oraz galerię zdjęć, które zmieścimy na profilu Oddziału Małopolskiego PFRON na Facebooku. Zdjęcia serc zamieszczajcie również 2 kwietnia na Waszych profilach w mediach społecznościowych i oznaczajcie hasztagiem #SerceDlaAutyzmu.

W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.

Zachęcamy do śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego na Facebooku, gdzie będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2021. https://www.facebook.com/MalopolskiPFRON

Serce zamieszczone na plakacie kampanii namalowane zostało przez Macieja Fryca. Autor niezwykłej pracy ma autyzm, jest uczestnikiem WTZ MADA. Pan Maciej, jak mówią o Nim terapeuci, „posiada swoistą percepcję wizualno-plastyczną”.

Źródło: Małopolski Oddział PFRON