Poznaj ofertę naszych Szkół!

2021-03-23 13:57
Poznaj ofertę naszych Szkół!

Powiat Brzeski od lat prowadzi przemyślaną i stabilną edukację ponadpodstawową. Naszą ofertę opracowujemy po rozeznaniu sytuacji i tendencji na rynku pracy, w porozumieniu z przedsiębiorcami, Powiatowym Urzędem Pracy oraz środowiskiem naukowym uczelni wyższych. To gwarancja profesjonalnego przygotowania i obiecującego startu w dorosłe życie.

Edukacja ponadpodstawowa w Powiecie Brzeskim opiera się na trzech filarach. Kształcimy na poziomie zawodowym, technicznym i ogólnokształcącym. Liceum gwarantuje staranne przygotowanie pod kątem studiów medycznych, prawniczych czy dziennikarskich. Dużą popularnością cieszą się też kierunki z branży medialnej i fotograficznej. Znakomite wyniki co rok osiągają klasy logistyczne i ekonomiczne. Na wysokim poziomie funkcjonują gastronomia czy turystyka i hotelarstwo. Młodzież chętnie wybiera również kierunki z zakresu mechatroniki, informatyki czy geodezji. Co więcej, na współczesnym rynku pracy brakuje fachowców, dlatego obecnie swój rozkwit przeżywają szkoły branżowe – mechanik, ślusarz, elektryk, monter, kucharz, cukiernik, kierowca zawodowy – to kilka naszych propozycji dla tych, którzy już po 3 latach chcą mieć „fach w ręku”.

W procesie nauczania dokładamy wszelkich starań, aby zdobyta wiedza teoretyczna została od razu wykorzystana podczas zajęć praktycznych. Umożliwiają nam to m.in. doskonale wyposażone pracownie naukowe, a także ścisła współpraca z krakowskimi uczelniami. Z kolei na kierunkach zawodowych i technicznych z powodzeniem wdrożyliśmy kształcenie dualne, czyli połączenie praktyki z teorią oraz pracą na konkretnym stanowisku w przedsiębiorstwie – taki system edukacji daje lepszy start na rynku pracy.

Drodzy Uczniowie, niech Wasza decyzja będzie udaną inwestycją w przyszłość. Serdecznie zapraszam Was do skorzystania z oferty edukacyjnej szkół Powiatu Brzeskiego. Życzę powodzenia i tylko trafnych decyzji!

Starosta Brzeski
Andrzej Potępa

informator edukacyjny

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
www.kopernik.brzesko.pl

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: BIOLOGIA, CHEMIA, MATEMATYKA
  • planowany przedmiot dodatkowy: j. angielski medyczny, którego program poszerzy zakres znajomości j. angielskiego o współczesną terminologię specjalistyczną przydatną na studiach medycznych, w pracy pielęgniarek, farmaceutów i lekarzy oraz przedstawicieli zawodów medycznych, w szczególności pracujących za granicą;
  • zajęcia edukacyjne brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: j. polski, matematyka, biologia, chemia.

ulotka klasa biologiczno-chemicznaulotka klasa biologiczno-chemiczna

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: BIOLOGIA, CHEMIA, J. ANGIELSKI
  • planowany przedmiot dodatkowy: ratownictwo medyczne, którego program obejmuje zajęcia praktyczne udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

ulotka klasa biologiczno-chemicznaulotka klasa biologiczno-chemiczna

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: MATEMATYKA, FIZYKA, JĘZYK ANGIELSKI
  • planowany przedmiot dodatkowy: astronomia, którego program poszerzy zakres wiedzy o powstaniu i rozwoju Wszechświata, funkcjonowaniu układów planet, badaniu oraz obserwacji ciał niebieskich i zjawisk zachodzących w Kosmosie;
  • zajęcia edukacyjne brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: j. polski, matematyka, j. angielski, fizyka;
  • języki obce: j. angielski (zakres rozszerzony) i drugi język obcy nowożytny do wyboru: j. niemiecki, j. hiszpański, j. rosyjski, j. francuski (nauczanie języków odbywa się w grupach międzyoddziałowych z podziałem na stopnie zaawansowania, warunkiem koniecznym do zawiązania grupy językowej jest odpowiednia liczba uczniów deklarujących wybór danego języka).

ulotka klasa matematyczno-fizycznaulotka klasa matematyczno-fizyczna

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: MATEMATYKA, GEOGRAFIA, JĘZYK ANGIELSKI
  • planowany przedmiot dodatkowy: planowanie przestrzenne wprowadzający elementy analizy i przygotowania dokumentów planistycznych, prognostycznych (mapy zagospodarowania przestrzennego terenu itp.);
  • zajęcia edukacyjne brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: j. polski, matematyka, j. angielski, geografia;

ulotka klasa matematyczno-geograficznaulotka klasa matematyczno-geograficzna

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI, WOS
  • planowany przedmiot dodatkowy: iberystyka obejmująca naukę języka hiszpańskiego oraz poszerzanie wiedzy na temat Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych lub retoryka – obejmująca sztukę przemawiania, logicznego formułowania myśli, precyzyjnej argumentacji i kultury dyskusji;
  • zajęcia edukacyjne brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: j. polski, matematyka, j. angielski, j. niemiecki.

ulotka klasa językowaulotka klasa językowa

Klasa z przedmiotami rozszerzonymi: JĘZYK POLSKI, HISTORIA, JĘZYK ANGIELSKI
  • planowane przedmioty dodatkowe: edukacja medialna - na tych zajęciach uczniowie uczą się filmować przy użyciu profesjonalnego sprzętu, robić zdjęcia, zajmują się obróbką, ulepszeniem oraz publikacją tych materiałów mediach tradycyjnych i społecznościowych; dziennikarstwo i media społecznościowe –uczniowie uczą sie, jak się zaprezentować, jak odbierać informacje i samemu prawidłowo je pisać, jak przygotować materiały dziennikarskie i jak swobodnie zachowywać się przed kamerą, mało teorii dużo zajęć praktycznych;
  • zajęcia edukacyjne brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: j. polski, matematyka, j. angielski, historia;
  • języki obce: j. angielski (zakres rozszerzony) i drugi język obcy nowożytny do wyboru: j. niemiecki, j. hiszpański, j. rosyjski, j. francuski (nauczanie języków odbywa się w grupach międzyoddziałowych z podziałem na stopnie zaawansowania, warunkiem koniecznym do zawiązania danej grupy językowej jest odpowiednia liczba uczniów deklarujących wybór danego języka).

ulotka klasa historycznaulotka klasa historyczna

TECHNIKUM IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
www.technikum-brzesko.edu.pl